Co s nehrajícím Gabrielem?

Dej mu ještě šanci

Gabriel nehrál v GW1, Arteta ho nepostavil kvůli taktickým důvodům. To z hlediska FPL není úplně dobrý. Je však možný, že pro GW2 už to bude jinak a Gabriel bude v základu. Mělo by mu pomoct i zranění Timbera, který se zranil na dlouhou dobu. To by Gabrielovi zajistit větší game time. Jeho prodej teď nemá smysl, je to zbytečné využití volného přestupu.

Jak dlouho ho mít v týmu?

Určitě bych si ho nenechával celou sezónu. Dal bych mu 4,5 kol abychom vůbec zjistili jaká bude jeho skutečná role v této sezoně. Bude hrát pravidelný základ? Je možná nějaká jeho rotace? Odpovědi na tyto otázky zatím neznáme. Jedno je jistý. Gabriel není ideální pick pro celou sezónu. Za podobnou cenu si můžeme koupit Chilwella, Shawa, Estupinana, Gvardiola či Jamese. To jsou podle mě lepší varianty.

Kdy ho prodat?

Spousta manažerů ho prodává už teď. To mi nepřijde jako logická volba. Je klidně možný že už od GW2 bude hrát pravidelný základ a bude důležitým členem našeho týmu. Ještě bych určitě pár kol počkal než dostaneme více informací. Pokud stále nebude mít jistý základ, není nic snazšího než ho prodat. V FPL máme dostatek jiných alternativ.