Co dělat pokud ti nevyšel začátek sezóny?

Nedělej unáhlené přestupy

Pokud tvůj bodový zisk v 1. kole nebyl ideální není třeba panikařit. Je to teprve začátek. Máš dalších 37 kol na vylepšení svého ranku. Buď trpělivý a nenech se ovlivnit tím, když start sezóny nevyšel podle tvých představ.

Na využití Wildcard je čas

Po 1.kole bych WC určitě nepoužíval. Teda pokud v týmu nemáš Kanea, Timbera, Mahreze či Mingse. Tedy hráče co v Premier League už nehrají nebo jsou dlouhodobě zranění. Využití žolíků si šetři na vhodnější chvíli. Teď je příliš brzy.

Důvěřuj svému týmu

Uvedu vlastní příklad. Gabriel nebyl v základu, získal 1 bod. Fernandes a Rashford proti Wolves jen za 3 body. Tito hráči mě v 1.kole dost zklamali. Někteří manažeři dokonce už teď uvažují o prodeji Bruna, což je crazy. Můj názor? Dejme jim čas. Gabriel by se měl vrátit do základu, Bruno i Rashford by zase měli brzy otevřít svou produktivitu. Nechme jim 3,4 kola. Pokud ani pak nepřijde progres až pak řešme jestli má smysl je prodávat nebo ne.

Rank není důležitý

Tohle jsou fakta. Na začátku sezóny jsou ty rozdíly opravdu minimální. Mezi umístěním v TOP100K a rankem kolem 2 milionů může být třeba jen kolem 10-20 bodů. A to je ztráta, která se dá smazat velmi lehce. Klidně v rámci jednoho kola. Pokud si v úvodu sezóny do ranku 3 milionů, je to pro tebe dobrý start.

Nepoužívej free transfer

Pokud to není nutný opravdu bych to nedělal. Výjimkou by bylo jen to, když by se mi zranil nějaký důležitý hráč. Pokud si teď svůj volný přestup ušetříš, budeš mít před GW3 k dispozici 2. Dá nám to více dat. Budeme mít více času rozmyslet se jaké změny udělat v našem týmu. A třeba už po GW 2 to zase uvidíme úplně jinak. A to se vyplatí.