Kapitán Haaland nebo Salah?

Ještě minulou sezonu byl Haaland jasnou volbou. Byl nejlepším hráčem ligy. Stal se nejlepším střelcem s 36 góly. Ve Fantasy celkem nasbíral 272 bodů. Takový Salah měl jen 239.

Aktuální ročník 2023/24 je ale už o něčem jiném. Tentokrát je ten rozdíl mezi nimi daleko těsnější. Haaland má 51 bodů. Salah 43. Křídelník Liverpoolu má navíc výbornou formu. Připsal si gól nebo asistenci v každém zápase(3+4). To se o Haalandovi říct nedá. Norský útočník tam měl už nějaký blank.

Vyplatí se Salah jako kapitán víc než Haaland?

Určitě ano. Alespoň pro příští kola to tak vypadá. Od GW9-GW16 má Liverpool fakt hezký los. V 6 ze 7 zápasů bude jasným favoritem. Ano sice hrají i proti Man City, ale i s tímto týmem má Salah skvělou bilanci.

Naopak City mají teď o dost horší zápasy než Liverpool. Od GW 8 do GW 15 to bude hodně náročný. Kromě utkání s Wolves a Bournemouthem je čekají samé těžké duely. Už jen proto by tvůj kapitán pro příští kola měl být Salah.

Jít do kapitána Salaha samozřejmě přináší velký risk. Haaland má vysoké vlastnictví. A to i jako kapitán. Pokud v některých kole jasně přeboduje Salaha , na svém ranku to dost pocítíš. Na druhou stranu je to Salah, který má fantastickou formu. A opravdu věřím, že v této sezoně může mít hodně podobné body jako Haaland. Už jen kvůli daleko lepšímu losu dává větší smysl mít kapitána Salaha. Hodně by mě překvapilo pokud by Haaland během GW9-GW16 udělal více bodů než Salah.

Věříme ti Mo!