Jak být úspěšný ve Fantasy lize?

1. Produktivita je zásadní

Ve světě Fantasy ti nejvíce bodů přinesou hráči, kteří pravidelně střílí góly nebo mají asistence. Tohle platí zejména při výběru zálohy a útoku. Volba hráčů s vysokou efektivitou je pro tvůj úspěch naprosto zásadní.

2. Dělej logické tahy

Během sezóny přijdou i špatné momenty. Všechna kola nemůžou být perfektní. Každý manažer to zná. Jednou si nahoře, jednou si dole. Je důležité nenechat se ovládnout emocemi, když se ti právě nedaří. Své tahy si pořádně promysli a prováděj je s klidnou hlavou.

3. Silná základní sestava

Tuhle chybu dělá spousta manažerů. Zvolí si kvalitní tým, který má i silnou lavičku. Jenže hráči na lavičce ti žádné body nepřinesou. Tato strategie přinese víc problémů než výhod. Navíc musíš každé kolo řešit, kterého hráče dát do základu a koho zase ne. Daleko lepší je si zvolit co nejlepší základ s co nejlevnějšími náhradníky.

4.Dlouhodobá strategie

Jaký mají moji hráči los? Jsou ve formě? Kdy budu chtít zariskovat? Co můžu udělat pro lepší výkony mého týmu? Tohle jsou okolností, které musí řešit každý hráč fantasy. Měj dlouhodobý plán, který ti přinese úspěch. Hraj svou vlastní hru.

5. EO je bohatý sluha, ale zlý pán

Effective ownership je statistika, která říká kolika procenty je daný hráč vlastněn. Mít všechny hráče s nejvyšším EO však není zaručená cesta k úspěchu. Musíš si zvolit ty nejlepší, kteří ti přinesou co nejvíce bodů. Rozhoduje znalost, vlastní intuice a taky štěstí. Já osobně preferuju sestavu se 7,8 hráči s vysokým EO, zbytek týmu jsou rozdílový hráči, kteří mohou překvapit. Mít stejný tým jako všichni ostatní by přece byla nuda.

Máš další tipy? Poděl se s náma v komentářích!

Napsat komentář