Tipy jak hrát Českou Fantasy Extraligu

Vybírej si produktivní útočníky
Tady je to stejné jako v jiných Fantasy. Chceš mít ty hráče, kteří ti udělají co nejvíce bodů. A to se stane když budou dávat góly a sbírat asistence. Zvol si hráče, kteří hrají v silných týmech. Měli by hrát v elitních formacích, ideálně hrát i přesilovky. Pak se tvé šance že za ně ziskáš pěkné body rapidně zvýší.

Obránci a brankář musí vyhrávat
Zde je to naopak zásadně odlišné. Ve většině soutěži je to tak že za prohry svých hráčů v týmu nemáš žádné minusové body. Tady v této Fantasy je to trošku jinak. Pokud tvůj obránce prohraje zápas obdrží -4 body. U brankářů je to ještě horší. Za každý obdržený gól jsou to -4 body, za prohru dokonce -6. Na to je třeba myslet. Vyber si takové hráče, které budou mít vítězné zápasy. U výběru defenzívy je to obzvlášť důležité.

Překročení limitu se může vyplatit
Přestupový rozpočet je stanoven na 100 milionů. Pokud ho dodržíš, nemáš žádnou bodovou penalizaci. V případě překročení platí, že za každý milion navíc je -1% bodů z celkového součtu za dané kolo. To není zas takový problém. Potíž by byla až pokud by si překonal hranici 120 milionů, pak už daný hráč obdrží trest v podobě -40% bodů. To už je opravdu hodně. Ale pokud se vejdeš do penalizace 5% je to úplně v pohodě. V této Fantasy se navíc získává daleko větší počet bodů. Díky tomu můžeš mít daleko lepší tým a obětovat kvůli tomu jen 5,6 bodů se určitě může vyplatit.

Nevěř jen jednomu týmu
Tvá sestava má jen 6 míst. To není příliš. Proto to svádí k tomu si složit svůj jen z 1 klubu. Zvlášť pokud je v tom zápase nějaký tým jasný favorit. Ale pozor tahle strategie se může krutě vymstít. To nám ukázalo už 1. kolo aktuální sezóny. Třinec hrál proti Plzni, byl velkým favoritem. Jenže prohrál 3-1. Ti co měli jen hráče Třince neuhráli skoro žádné body. Já dopadl úplně stejně. V 1.koke jsem měl přesně 0 bodů

S touto jednoznačnou taktiky je proto potřeba nakládat velmi opatrně. Je určitě lepší si skládat sestavu z více týmů než je jen jeden.