6 Tipů pro začínající hráče Fantasy Sport

Je to dlouhodobá soutěž

Pokud ti náhodou nevyjde začátek sezóny, tak nezoufej. Stále máš dost času na zlepšení. Můj rank v úvodu minulé sezóny byl 7 milionů, nakonec jsem se umístil v TOP500K. To jenom ukazuje, že start není zas tak důležitý. O úspěchu tvé sezóny rozhodne až rank po 38.kole.

Šetři s Chipy

Spousta lidí použije chipy hned v první kolech. Tomu se zkus vyhnout. Tito manažeři na tom vydělají pár bodů do začátku, ale z dlouhodobého hlediska se vyplatí počkat na lepší příležitost. V závěru sezóny přijdou momenty, kdy bude mít tým 2 zápasy v jednom kole. To je ta správná chvíle na vytáhnutí žolíků.

Své přestupy si promysli

Každý přestup nad rámec tě bude stát 5 bodů, což je poměrně velká oběť. U přestupů, kde budou mít nějaký dlouhodobý plán se to může vyplatit, ale jinak bych se této strategii vyhnul. Například hned po prvním kole, kde spousta manažerů začne reagovat na výsledky prvního kola a měnit celý svůj tým. Snaž se dělat přestupy, které ti nevezmou žádné body.

Los je důležitý

Je velmi pravděpodobné, že hráči s lehčími zápasy ti udělají více bodů, než ti, kteří je mají daleko náročnější. Nemusí to tak být vždycky, ale často to tak je. Dělej přestupy tak, aby tvůj tým měl co nejlepší zápasy a mohl udělat co nejvíce bodů. Los je pro fantasy důležité kritérium, není to však to nejdůležitější.

Dej svým hráčům čas

V prvním kole tvůj hráč nedal gól a navíc hrál špatně? Pokud mu opravdu věříš, dej mu dostatečný prostor. Neprodávej ho, popřemýšlej s jeho prodejem až po několika zápasech. Trpělivost je jedním z důležitých aspektů jak být úspěšným manažerem.

Dělej přestupy až před začátkem nového kola

Tohle je velmi důležité. Během týdne než se bude hrát další kolo se toho může stát spoustu. Zranění. Možná rotace v pohárech. Tiskovky. Tam se můžeme dozvědět, jestli daný hráč bude v základu nebo ne. Počkej si s přestupy a dělej je až 1 nebo 2 dny před začátkem nového kola. Často se to opravdu vyplatí, není kam spěchat.

Napsat komentář