Jak dobře začít sezónu?

Hraj bezpečně

Na riskování máme čas, na úvod sezóny se daleko více vyplatí bezpečná strategie. Vyber si hráče, které jsou mají vysoké EO. Naším cílem je udržet se v kontaktu s nejlepšími. To dosáhneme tím, když budeme mít podobný tým jako většina komunity.

Výběr hráčů s jistým základem

I tady se vyplatí hrát více na jistotu. Hráči jako Nunez, Pedro nebo March jsou zajímavé možnosti. U všech je však velkou otázkou kolik odehrají minut, je u nich možná častá rotace, na začátku sezóny ani nemusí být v základu. To rozhodně nechceme. Bylo by zbytečné si kvůli tomu ztratit body a nechat si utéct ty nejlepší. 

Dlouhodobý plán

Na začátku sezóny je dobré se vyhnout unáhleným přestupům. Někteří hráči budou potřebovat určitý čas než začnou předvádět takové výkony, jaké očekáváme. Svou sestavu zvol tak, aby si během prvních 5 kol nemusel dělat téměř žádné změny. 

Finanční rezerva v banku

Už po úvodním kole se budou měnit ceny hráčů. Pokud budeme mít v našem rozpočtu volný milión, můžeme na to daleko lépe reagovat. Pokud se náhodou nedaří některým hráčům které máme v týmu, je daleko snazší je vyměnit za obdobnou kvalitu.

Kapitán Haaland

Útočník Manchesteru City je nejvíce vlastněný hráč z celé FPL, aktuálně ho vlastní 86% manažerů. Většina komunity ho bude mít v každém kole i jako kapitána. Nedát mu kapitánskou pásku je ohromný risk. Pokud dá góly, bude to mít negativní vliv na tvé pořadí a to rozhodně nechceme. V nějakém kole se může vyplatit mít jako kapitána někoho jiného, ale jinak ne. Většinu sezóny nech céčko Haalandovi.